Vytápění výrobních hal pro firmu Plzeňské Dílo ve Velharticích

Kde?

Velhartice

Kdy?

Leden 2023

Kategorie?

Chladící nábytek

Nový zdroj tepla pro výrobní halu Plzeňské dílo ve Velharticích

Náš zákazník historicky vytápěl dvě výrobní haly elektrickými akumulačními kotly. Vzhledem k tomu, že se jednalo o starší systém s nedostatečnou a poškozenou izolací rozvodů, tak bylo potřeba nadměrně velkých topných výkonů a docházelo k extrémně velké spotřebě elektrické energie. Po konzultaci s projektantem jsme navrhli oddělené decentrální systémy pro každou výrobní halu zvlášť. Systém byl primárně navržen pro využití maximální efektivity chodu v úsporném režimu.

 

Výrobní hala A:

Pro vytápění haly A je využita kaskáda tří tepelných čerpadel LG ThermaV Monoblok 16 kW, které natápí akumulační nádrž 750l, ze které vede sekundární okruh do registrů ve výrobní hale. Na každé větvi je osazena 6 kW bivalence (celkem 18 kW) fungující v automatickém režimu a připínají pouze při odtávacím cyklu a jako doplnění výkonu při extrémně nízkých teplotách. Bivalence je doplněna o elektrokotel 28 kW, který je ovládán samostatně, jako záložní zdroj při poruše a v automatickém režimu lze spustit v závislosti na nastavení venkovní teploty na ovladači Dixell. Do systému se také využilo odpadní teplo z kompresoru.

 

Výrobní hala B:

Ve druhé výrobní hale je využit stejný systém s kaskádou tří tepelných čerpadel LG ThermaV Monoblok 16 kW s akumulační nádrží 750l. Do systému je zařazena stejná bivalence jako v hale A. Kromě natápění do registrů je v této hale do systému zařazena teplovzdušná jednotka VOLCANO s ventilátorem s řízením otáček.

 

Podívejte se naši nabídku tepelný čerpadel a kontaktujte nás.