Drobečková navigace

ÚVOD > TEPELNÁ ČERPADLA

TEPELNÁ ČERPADLA

THERMA V - Tepelné čerpadlo voda-vzduch

Řešení pro nové domy i renovace

Tepelné čerpadlo Therma V je specielně koncipováno tak, aby odpovídalo požadavkům trhu modernizace (jako doplněk nebo nahrazení kotle) a trhu s novými domy. Therma V se skvěle přizpůsobí individuálním i společným obytným aplikacím. Navíc, toto tepelné čerpadlo vzduch – voda vytváří ekologicky šetrný produkt, jenž využívá 2 obnovitelných zdrojů energie, jimiž jsou vzduch a slunce.

Therma V funguje v rozmezí venkovních teplot od -20 do 300C. Teplota topné vody přitom může dosahovat až 550C.

Pro případ extrémně nízkých venkovních teplot není třeba pořizovat další, tzv. bivalentní zdroj tepla. Vnitřní jednotka je standardně vybavena dostatečně výkonným elektrickým dohřevem.

Tepelné čerpadlo Therma-V  funguje i v obráceném režimu. V případě potřeby jím tedy lze vodu v letním období i chladit.

Therma V se vyrábí ve čtyřech výkonech od 9 do 16kW, čímž je předurčena hlavně pro vytápění rodinných domů a větších bytů.

Samotné tepelné čerpadlo skládající se z venkovní a vnitřní jednotky lze kombinovat s celou řadou příslušenství, ať už originálního od LG nebo alternativního od dalších výrobců. Lze tak sestavit kompletní systém pro vytápění včetně ohřevu teplé užitkové vody, který je dále možno kombinovat např. se solárním systémem.

KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ:

Vytápění + Teplá užitková voda

EKOLOGICKY ŠETRNÉ ŘEŠENÍ:

Ekonomický systém díky vysokému koeficientu výkonu: COP = 4,5
Využití 2 obnovitelných zdrojů energie: vzduch + slunce
Nízké emise CO2 v porovnání s plynovým nebo palivovým vytápěním

FLEXIBILNÍ ŘEŠENÍ:

Monovalentní provoz:

V dnešní době nové domy spotřebovávají stále méně energií. Pokrýt 100% spotřebu vytápěcí a teplé užitkové vody již nevyžaduje příliš velkou instalaci. Systém Therma V je schopen zabezpečit 100% potřeby denního komfortu. Navíc, pokud venkovní teplota klesne pod sezónní teplotu, rezerva Vám zajistí optimální pohodu.

Alternativní dvojitý provoz:

Tepelné čerpadlo Therma V může rovněž být integrováno do instalace stávajícího ústředního topení (plynového nebo palivového) bez úpravy instalace na místě. Ve chvíli, kdy nastane velice nízká teplota a ve vzduchu je pouze malé množství kalorií, což pro výhřev nestačí, přebírá pracovní zátěž kotel. Další výhodou je, že trvale  získáváte dva zcela nezávislé zdroje energie.

KMB PROGRESS NABÍZÍ:

Zpracování technického řešení
Vypracování cenové kalkulace
Provedení vlastní montáže tepelného čerpadla

TECHNICKÉ PARAMETRY KE STAŽENÍ:

Účinný systém tepelného čerpadla v PDF

Interní a vnější jednotky, popis v PDF